Художественное отделение

Відкритий лист-звернення до Президента!

Вельмишановний пане Президенте!

 

Звертаємось до Вас, як до Гаранта конституційного права громадян України та як до найвищого державного діяча нашої країни. 

Ми, батьки і учні шкіл естетичного виховання Оболонського району міста Києва, щиро вітаємо і всіляко підтримуємо оголошення  Вами 2013 року «Роком дитячої творчості в Україні» та  провели ряд заходів на підтримку Вашої надважливої ініціативи. Однак, ми не можемо залишатись осторонь деяких проблем з  фінансування галузі культури і, зокрема,  початкової мистецької освіти. Так, ми надзвичайно стривожені пропозиціями Міністерства фінансів України від 28.01.2013 № 31-05030-10-5/2514 до Міністерства культури України  на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 11. 01. 2013 № 187/1/1-13, у яких зокрема зазначено таке:

-         Встановлення економічно обґрунтованої, на рівні, не нижчому за собівартість, плати за навчання дітей в школах естетичного виховання

-         Оптимізація загальної кількості годин навчальних планів в школах естетичного виховання з метою зменшення їх кількості

-         та інші

Паралельно з указаними пропозиціями, Мінфіном надано перелік законодавчих актів і постанов Кабміну, які на їх погляд «потребують змін». Запровадження даних змін може призвести до фатальних наслідків для усієї системи початкової мистецької освіти, яка, до речі, була і є  найкращою системою навчання у всьому світі і привести цю систему до повної руйнації або й навіть зовсім її знищити. Скоротити навчальні плани (кількість годин навчання з різних мистецьких предметів ) і перевести їх на повну батьківську оплату означає не тільки обмежити можливість дитини всебічно і  творчо розвиватись, а також  позбавить дітей цих навчальних годин, бо батьки не будуть спроможні «купити» навчання. Плата за навчання у мистецьких закладах, яка становить більше 200 гривень на місяць є неприпустимою сумою не тільки для середньостатистичної київської сім’ї, а й для родин усієї країни.  Таким чином, надзвичайно дорогу мистецьку освіту  зможе дозволити собі тільки родини з великим матеріальним достатком.

А пільгові категорії дітей такі як: 

діти  із багатодітних сімей,

діти із малозабезпечених сімей,

діти - інваліди,

діти -  сироти і діти позбавлені батьківського піклування,

діти - працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання   службових обов’язків,  та інші

які сьогодні здобувають початкову мистецьку освіту безкоштовно за даними пропозиціями Мінфіну зовсім залишаються за межами будь – якого естетичного розвитку, що  є прямим порушенням конституційних прав громадян України.

Щороку здобуття  професійної мистецької освіти після закінчення початкової ланки продовжують більше 10 % випускників шкіл естетичного виховання, а це підготовлені фахівці, всебічно виховані на кращих зразках світового мистецтва, носії культурних надбань нашого народу, розповсюджувачі українських традицій, саме той прошарок населення, який формує здорову, освічену, високорозвинену націю. Ми з Вами, шановний пане Президенте, не можемо допустити, щоб наші діти були позбавлені права навчатись за демократичними цінами  і росли невігласами без повноцінного мистецького розвитку.

Позбавлення дітей України можливості навчатись за невелику батьківську плату та за повноцінними навчальними планами, тобто закрити фінансування мистецької освіти з бюджету, є бомбою сповільненої дії! Тисячі дітей, які сьогодні навчаються  у початковій ланці мистецької освіти, завтра підуть на вулицю, будуть бездумно «вбивати» час, припинять будь – яке моральне зростання. Серед тисяч дітей і підлітків, які навчаються у мистецьких закладах нема таких, які б перебували на обліку в дитячій кімнаті міліції.

 А що буде завтра? Міністерство фінансів не може знайти бюджетні кошти на фінансування шкіл, бібліотек, а на утримання виправних колоній для неповнолітніх правопорушників бюджетні кошти знайдуться?  Водночас із цим величезна армія безробітних вчителів вийде на біржі праці, що з новою силою навантажить бюджет України. Це як треба не любити свій народ, не думати про майбутнє країни, щоб надати такі пропозиції, впровадження яких разом знищує багаторічні надбання усієї ланки культури та мистецтва. Вже за декілька  років  держава різко відчує брак,  громадян суспільства, які спроможні адекватно реагувати на події чи вимоги часу, людей які є носіями культурної спадщини не тільки України, а й світу в цілому.   

         Вельмишановний пане Президенте чому саме зараз, в роки Вашого правління, на думку Мінфіна виникла нагальна необхідність у знищенні мистецької освіти! У перші повоєнні роки,  коли вся країна була розорена війною, відразу ж після вигнання окупантів починали працювати школи: загальноосвітні, музичні, художні, відкривались бібліотеки. І навіть тоді держава знаходила кошти на їх утримання, тому що нема політичного діяча, який не розумів би важливості освіти і культури. Діти  - це майбутнє нації, країни і не таке вже й віддалене.

Висловлюємо щиру надію на Вас, шановний пане Президенте, як на Громадянина своєї держави, який вболіває за її майбутнє. Сподіваємося на Ваш високий авторитет і дієвий загальний вплив на ситуацію в країні. Сподіваємося, що ви не залишите підняте питання напризволяще і не допустите порушення положень  Конституції  України, які регулюють права громадян нашої держави.

View User Profile for Admin
Posted by Admin Tuesday, April 16, 2013 3:52:00 AM Categories: Объявления
Rate this Content 0 Votes

Comments

Comments are closed on this post.